Poniedziałek, 17 luty 2020liniarozmiar czcionki AAA
następny poprzedni
Uroczystości przekazania pojazdów pożarniczo-gaśniczych oraz obchody  Dnia Strażaka.
 
4 maja 2019 r. we Wrzącej Wielkiej odbyło się uroczyste przekazanie samochodów ratowniczo-gaśniczych. Pierwszy pojazd pożarniczy marki MAN przekazany został  z Komendy PSP w Kole do jednostki OSP Wrząca Wielka  natomiast będący na dotychczasowym wyposażeniu jednostki OSP Wrząca Wielka Jelcz przeszedł  na własność do OSP w Kiełczewie Smużnym Pierwszym.  Przekazania pojazdów dokonali:
  • Leszek Galemba - Poseł na Sejm RP,
  • mł. bryg. Arkadiusz Przybyła - z-ca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej
  • Robert Kropidłowski - Starosta Powiatu Kolskiego
  • Mariusz Rybczyński - Wójt Gminy Koło
  • bryg. Krzysztof Żurawik - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kole
W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych powiatu kolskiego i gminy Koło wraz z przedstawicielami jednostek ochotniczych straży pożarnych. Wydarzenie miało bardzo uroczystą oprawę gdyż połączone zostało z obchodem Dnia Strażaka przypadającym w tym dniu.
Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Arkadiuszowi Przybyle o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu z okazji przekazania samochodów ratowniczo-gaśniczego. Po odegraniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste przekazanie kluczyków do samochodów. Poświęcenia samochodu dokonał ks. Radosław Kobiela Kapelana Strażaków, następnie druhowie OSP Wrząca Wielka dokonali prezentacji  samochodu zaproszonym gościom.


NEWSLETTER

zapisz się
Urząd Gminy w Kole, ul Sienkiewicza 23, 62-600 Koło
tel/fax: 63 272 03 65, 63 272 01 66,
e-mail: sekretariat@gminakolo.pl , www.gminakolo.pl
wykonanie: Megato