Sobota, 07 grudzień 2019liniarozmiar czcionki AAA
następny poprzedni

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” 

Kontynuując tradycję z lat ubiegłych w dniu 3 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie odbył się gminny etap XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.  W konkursie wzięło udział 16 uczniów w kategorii wiekowej - I grupa (klasy I-VI) i II grupa wiekowa (klasa VII oraz i III klasa gimnazjum).
Celem turnieju jest popularyzacja wiedzy na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego,  postępowania na wypadek powstania pożaru, poznanie obowiązujących przepisów, historii i tradycji ruchu strażackiego.
Zwycięzcami poszczególnych grup zostali:
I grupa wiekowa – Gabriela Zwolińska (Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej)
II grupa wiekowa – Klaudia Kordos (Gimnazjum im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie).
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i  nagrody rzeczowe, które zostały wręczone przez Wójta Gminy Koło Mariusza Rybczyńskiego. Laureaci eliminacji gminnych wezmą teraz udział w etapie powiatowym.
Życzymy Powodzenia!!

 
 

NEWSLETTER

zapisz się
Urząd Gminy w Kole, ul Sienkiewicza 23, 62-600 Koło
tel/fax: 63 272 03 65, 63 272 01 66,
e-mail: sekretariat@gminakolo.pl , www.gminakolo.pl
wykonanie: Megato