Niedziela, 21 lipiec 2019liniarozmiar czcionki AAA
następny poprzedni
25 marca 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Kole odbył się już po raz drugi Międzygminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Powierciu.
Festiwal odbył się pod patronatem Wójta Gminy Koło Mariusza Rybczyńskiego. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach : klasy IV – VI i klasy VII, VIII i III gimnazjum. Do rywalizacji zgłosiło się 32 uczestników z następujących szkół: SP w Głębokiem, SP nr 2 w Kole, SP nr 1 w Kłodawie, Gimnazjum nr 1 w Kłodawie, SP nr 1 w Kole, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kościelcu, SP w Trzęśniewie, SP w Drzewcach, SP w Osieku Wielkim, SP w Przedczu, SP w Kramsku, SP w Chełmnie, SP we Wrzącej Wielkiej, SP w Sokołowie, SP w Kiełczewie, ZSP w Grzegorzewie, SP nr 4 w Kole, SP w Dobrowie, SP w Powierciu.
Tegoroczna tematyka obejmowała lata osiemdziesiąte XX wieku. Występujący zaprezentowali przeboje w języku Michaiła Aleksandrowicza- Szołochowa oraz w języku ojczystym Williama Shakespeare. Część wykonawców postawiła na stylizację lat osiemdziesiątych.
Prowadzący festiwal , jak również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Powierciu czuwający nad organizacją podczas festiwalu przypomnieli nam stroje lat osiemdziesiątych XX wieku.
W skład jury weszli: Pani Anna Koligot ze szkoły językowej w Kole, Pani Izabela Rybnik z MDK w Kole, Pan dr Piotr Cłapiński z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kole , który wykłada również na Akademii Muzycznej w Łodzi. Tegoroczny festiwal wzbogacono o nagrodę publiczności.

Wyniki: Kategoria IV-VI: I miejsce- Julia Łęgoszewska – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Grzegorzewie II miejsce- Zofia Palma – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole III miejsce – Jenni Mejsner – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Głębokiem Kategoria VII,VIII i III gimnazjum: I miejsce – Daria Sochacka – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Powierciu II miejsce- Liliana Wałowska- Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Wysokim III miejsce- Aleksandra Kubiś- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kłodawie.
Publiczność urzekła Marta Zielińska ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu osiągając największą ilość głosów publiczności i zdobywając nagrodę publiczności, którą był boombox.
Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły tableta otrzymała Wiktoria Stasiak ze Szkoły Podstawowej w Przedczu.
Nagrodę Specjalną Wójta Gminy Koło rower otrzymała Marta Zielińska ze Szkoły Podstawowej im . Orła Białego w Powierciu.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i upominki. Natomiast wygrani mogli cieszyć się ze statuetek, głośników JBL, smartwatchów, słuchawek bezprzewodowych. Podczas przerw uczestnicy skosztowali słodkości dla nich przygotowanych, a opiekunowie mogli wymienić swoje spostrzeżenia przy kawie i ciastku.

 
Gratulujemy wszystkim i zapraszamy w przyszłym roku .
<
>

NEWSLETTER

zapisz się
Urząd Gminy w Kole, ul Sienkiewicza 23, 62-600 Koło
tel/fax: 63 272 03 65, 63 272 01 66,
e-mail: sekretariat@gminakolo.pl , www.gminakolo.pl
wykonanie: Megato