Sobota, 15 grudzień 2018liniarozmiar czcionki AAA
następny poprzedni
Turniej Wiedzy Pożarniczej
W dniu 05.03.2018r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Koło. Łącznie  w eliminacjach na szczeblu gminnym wzięło udział 18 uczniów w kategorii wiekowej - I grupa (klasy I- VI) i II grupa (klasa VII oraz i II klasa gimnazjum). Zakres tematyczny pytań obejmował zagadnienia prewencji przeciwpożarowej, tradycji i historii straży pożarnej, organizacji i zadań Ochotniczych Straży Pożarnych oraz znajomości sprzętu ratowniczo-gaśniczego.
Zwycięzcy poszczególnych grup:
I grupa wiekowa – Gabriela Zwolińska (Szkoła Podstawowa im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej)
II grupa wiekowa – Oliwia Andrzejewska (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Powierciu).
Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy turnieju  upominki, które zostały wręczone przez Wójta Gminy Koło Piotra Freta. Laureaci eliminacji gminnych wezmą teraz udział w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

NEWSLETTER

zapisz się
Urząd Gminy w Kole, ul Sienkiewicza 23, 62-600 Koło
tel/fax: 63 272 03 65, 63 272 01 66,
e-mail: sekretariat@gminakolo.lh.pl , www.gminakolo.pl
wykonanie: Megato