Poniedziałek, 16 lipiec 2018liniarozmiar czcionki AAA
następny poprzedni
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA" - KIEŁCZEW 2017
 
W dniu 24 września 2017r. po raz czwarty odbył się piknik ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA.  Impreza to wspólne dzieło Wójta Gminy Koło Piotra Freta, mieszkańców Kiełczewa Smużnego Pierwszego, Kiełczewa Smużnego Czwartego, Kiełczewa Górnego oraz Wandynowa, Szkoły Podstawowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiełczewie Smużnym Pierwszym.
 Święto Pieczonego Ziemniaka to okazja, aby wspólnie świętować, rodzice mogli spędzić miło czas ze swoimi dziećmi biorąc udział w zorganizowanych w tym dniu konkursach m.in. obieranie ziemniaków na czas, rzucanie ziemniakiem do celu, zbieranie i przenoszenie ziemniaków w workach, mogli też podziwiać talenty swoich pociech na scenie. Było to święto rodzinne, a dodatkowo przykład jak wiele można zdziałać wspólnie. W tym dniu zaprezentowano wszystko co najlepsze, organizatorzy postarali się, żeby wyeksponować wszystkie atuty miejscowości współorganizatorów, czyli były występy uczniów z miejscowej szkoły, zagrała gminna orkiestra dęta, zaśpiewały Kiełczewianki oraz Zespół THE ROYAL BAND  a  gospodynie z czterech wymienionych wcześniej miejscowości zaprezentowały swój kunszt kulinarny w postaci wielu potraw z ziemniaków takich jak: parówki w cieście z ziemniakami, kluski śląskie z nadzieniem, knedle ziemniaczane ze śliwką, placki ziemniaczane z warzywami, pulpety w sosie pieczarkowym, sałatka warzywna, roladki ziemniaczane w waflu, pierożki ziemniaczane z grzybami, pierogi ruskie, sałatka ziemniaczana, pyzy z mięsem i bigosem oraz pysznych ciast.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Kiełczewa Smużnego Pierwszego pięknie śpiewali i recytowali wiersze. Miejscowa straż pożarna przygotowała teren wokół świetlicy, zajęła się organizacją parkingu. Gmina zadbała o poczęstunek dla wszystkich, a także o to by dorośli mogli bawić się przy dźwiękach muzyki, a najmłodsi skorzystać z placu zabaw i dmuchańców. Dziękujemy Panu Posłowi Leszkowi Galembie za ufundowanie części kiełbasek. Impreza zakończyła się zabawą taneczną i trwała do późnych godzin wieczornych. W tym roku impreza przyciągnęła nie tylko mieszkańców najbliższych wsi, ale również widać było gości spoza gminy.

NEWSLETTER

zapisz się
Urząd Gminy w Kole, ul Sienkiewicza 23, 62-600 Koło
tel/fax: 63 272 03 65, 63 272 01 66,
e-mail: sekretariat@gminakolo.lh.pl , www.gminakolo.pl
wykonanie: Megato