Poniedziałek, 28 maj 2018liniarozmiar czcionki AAA
następny poprzedni
Rajd rowerowy "LGD na dwóch kółkach"
W dniu 13.05.2017 roku odbył się rajd rowerowy "LGD na dwóch kółkach" organizowany przez Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia. Wielkopolska Wschodnia skupia 6 gmin z powiatów kolskiego i konińskiego. Z każdej gminy uczestnicy rozpoczynali swój rajd, którego finał miał miejsce w gospodarstwie agroturystycznym "Babia Góra" w Lubinach. Gminę Koło reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół im. Orła Białego z Powiercia wraz z dyrektorem Markiem Sobolewskim i nauczycielem Bogumiłem Walczakiem, mieszkańcy Leśnicy, a także zastępca wójta Mariusz Rybczyński. Rajd rozpoczęliśmy o godz. 11.00 sprzed szkoły w Powierciu. Trasa wiodła z Powiercia poprzez miasto Koło, wzdłuż wałów do Lubin. W czasie postoju, w okolicy ruin zamku w Kole uczestnicy wycieczki zostali zapoznani z legendami związanymi z Kołem, które przedstawiła jedna z uczennic. Na miejscu w gospodarstwie agroturystycznym mogliśmy się posilić i skorzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych przez Stowarzyszenie. Pogoda dopisała w tym dniu, więc wszyscy uczestnicy wrócili do domów w doskonałych nastrojach, choć nie brakowało różnych przygód, na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Trzeba dodać, że byliśmy najliczniejszą grupą wśród wszystkich reprezentacji gmin stowarzyszeniowych. Bardzo dziękujemy opiekunowi Panu Bogumiłowi Walczakowi i Dyrektorowi Markowi Sobolewskiemu za zorganizowanie bezpiecznego i atrakcyjnego przejazdu do Lubin i szczęśliwy powrót.

NEWSLETTER

zapisz się
Urząd Gminy w Kole, ul Sienkiewicza 23, 62-600 Koło
tel/fax: 63 272 03 65, 63 272 01 66,
e-mail: sekretariat@gminakolo.lh.pl , www.gminakolo.pl
wykonanie: Megato