Poniedziałek, 28 maj 2018liniarozmiar czcionki AAA
następny poprzedni
W dniach od 20.03.2017 do 25.03.2017 r. klasa III a Gimnazjum im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie wraz z wychowawcą przebywała w Zakopanem.   
          Pobyt ten był nagrodą za I miejsce w konkursie ogólnopolskim „Niebieski teatr” zorganizowanym przez Fundację Polskie Hotele Dzieciom.  Celem konkursu było zaznajomienie młodzieży z problemem autyzmu, wywołaniem tematu w środowisku oraz pogłębieniem wiedzy na temat tolerancji i zachowań ogólnoludzkich, a  także stymulacji  kulturowej oraz  wyszukiwania talentów aktorskich wśród młodzieży,  pogłębieniu wiedzy na temat pisania scenariuszy przedstawień teatralnych oraz poszerzenia horyzontów wiedzy teatrologicznej. Program skierowany był do klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkolnictwa ponadgimnazjalnego.
         W konkursie wzięło udział 137 szkół z całej Polski. Gimnazjum im. Idei Olimpijskiej jako jedyne gimnazjum dostało się na podium i to na najwyższym szczeblu.
         Zadaniem konkursowym było nagranie przedstawienia teatralnego wg własnego pomysłu klasy, które musiało mieć charakter uwrażliwiający na problemy dzieci z autyzmem oraz problemy osób niepełnosprawnych. Przedstawienie następnie było wystawione w szkole dla uczniów i rodziców co potwierdzone zostało w nagraniu, które można obejrzeć na stronie https://youtu.be/---RHSJBZgo Nagrodą  w  konkursie  był  6  dniowy  wyjazd  (5  noclegów)  do  Zakopanego w samym centrum Zakopanego  w  Hotelu Diamond’s –Rzemieślnik (połączony z warsztatami teatralnymi z udziałem wybitnych artystów scen polskich) w roku szkolnym 2016/2017 w wyznaczonym przez Fundację terminie z dofinansowaniem w 50% za I miejsce dla całej klasy. Na miejscu na uczniów czekało wiele atrakcji. To, co zobaczyli i zwiedzili na zawsze pozostanie w ich pamięci.
Serdeczne podziękowania składamy Panu Wójtowi Gminy Koło, który wspomógł nasz wyjazd finansowo.
Agnieszka Szczepaniak
wychowawca klasy

NEWSLETTER

zapisz się
Urząd Gminy w Kole, ul Sienkiewicza 23, 62-600 Koło
tel/fax: 63 272 03 65, 63 272 01 66,
e-mail: sekretariat@gminakolo.lh.pl , www.gminakolo.pl
wykonanie: Megato