Niedziela, 24 marzec 2019liniarozmiar czcionki AAA
następny poprzedni
Dożynki Gminne w Sokołowie

 
W dniu 21 sierpnia 2016 roku w Sokołowie na boisku przy Gimnazjum im. Idei Olimpijskiej odbyły się Dożynki Gminne.
Tradycyjnie obchody rozpoczęła Msza Święta Dziękczynna, która odprawił ksiądz proboszcz Idzi Piasecki, któremu asystowali ks. prałat Michał Pietrzak i ks. proboszcz Radosław Kobiela, poprzedzona przemarszem delegacji pocztów sztandarowych, wieńców, strażaków i zaproszonych gości oraz starostów tegorocznych dożynek: Lidii Krygier i Grzegorza Woszczyńskiego z Kiełczewa Smużnego Czwartego. Wszystkich obdarowano poświęconym chlebem z tegorocznych zbiorów.
W tym roku przebieg dożynek utrudnił deszcz, który padał w czasie mszy Św., jednak uczestnicy pod parasolami dotrwali, ucierpiały trochę wieńce, które tak misternie zostały wykonane przez mieszkańców 8 miejscowości: Przybyłowa, Lucjanowa, Dzieraw, Powiercia, Mikołajówka, Kiełczewa Smużnego Czwartego, KGW Kiełczew Smużny Pierwszy i Sokołowa, ten z Przybyłowa oceniono jako najlepszy i wszyscy, którzy wykonali wieńce otrzymali z rąk Wójta Gminy Koło w towarzystwie Posła na Sejm RP Leszka Galemby nagrody i podziękowania za to, że kultywują tradycję tworzenia wieńców dożynkowych. Na szczęście w dalszej części obchodów przestało padać, co sprawiło, że wiele osób, tych które dzielnie wytrwały jak i tych które przybyły do Sokołowa później, mogło skorzystać z przygotowanych wcześniej atrakcji.
Wszystkich przywitał i podziękował za codzienny trud włożony w pracę Wójt Gminy Koło Piotr Fret, były też okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości Posła Leszka Galemby i Starosty Kolskiego Wieńczysława Oblizajka. O dożynkach w Gminie Koło pamiętali również Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Wojewoda Wielkopolski oraz Wójt Gminy Grzegorzew, którzy przesłali okolicznościowe listy z życzeniami i podziękowaniami dla samorządu i rolników. 
Wszystkich zebranych poczęstowano gorącym posiłkiem w postaci grochówki i kiełbasy, było też ciasto, chleb ze smalcem, ogórki i cukierki. Dzieci mogły skorzystać z darmowej zabawy na dmuchańcach. W tej miłej atmosferze można już było wysłuchać występów młodzieży z Gimnazjum w Sokołowie, Kiełczewianek i Orkiestry Dętej z Wrzącej Wielkiej. W tym roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się występ zespołu Cliver, przy przebojach tego zespołu bawiły się doskonale dorośli i dzieci. Po występie członkowie zespoły bardzo chętnie udzielał autografów i pozowali do zdjęć bardzo licznej grupie osób, które oczekiwały po koncercie.
Atmosfera i pogoda była na tyle dobra, że bardzo wiele osób bawiło się do późna na zabawie zorganizowanej na zakończenie obchodów w Sokołowie.
Dziękujemy też wszystkim gościom i uczestnikom dożynek, że mimo początkowo niesprzyjających warunków pogodowych wzięli udział w Dożynkach Gminnych w Sokołowie.
 

NEWSLETTER

zapisz się
Urząd Gminy w Kole, ul Sienkiewicza 23, 62-600 Koło
tel/fax: 63 272 03 65, 63 272 01 66,
e-mail: sekretariat@gminakolo.lh.pl , www.gminakolo.pl
wykonanie: Megato